Sallatë me kastraveca dhe kos (zazichi)

Sallatë me kastraveca dhe kos (zazichi)

Përbërësit:

3 kastraveca

2 thelpinjë hudhre

1 lugë gjelle gjethe mente

230 gr kos i trashë

1 lugë gjelle vaj ulliri

Kripë

 

Mënyra e përgatitjes:

Së pari i qërojmë kastravecat dhe i hedhim në mikser për ti bluar. Pasi ti kemi bluar i vendosim në një shami të pastër të hollë, i mbështjellim në formë topi dhe i lëmë të qëndrojnnë për disa orë në mënyrë që të lëshojnë të gjithë ujinn që e kanë brenda.

Pasi ta shohim se kastravecat kanë lëshuar ujin, i hedhim në një enë, ku shtojmë hudhrat e shtypura, gjethe mentet, kosin, vajin e ullirit dhe kripën dhe i përziejmë mirë.

I hedhim në kavanoz qelsi dhe i lëmë të pushojnë pak në mënyrë që përbërësit të bashkohen mirë në mes vete. Më pas mund ta shërbejmë. Është mjaft e shishme dhe preferohet të shoqërohet me ushqime të ndryshme që përgatiten kur kemi të ftuar miq në shtëpitë tona.