Si të bëni sallatë greke

Sallata greke tani e shumë kohë është pjesë e tryezës ushqimore. Nëse i kushtoni vëmendje të veçantë zgjedhjes së domateve dhe blerjës së ullinjve, ju do të përfundoni me një sallatë me shije fantastike.

Fillimisht pritni domatet në forma afërsisht një centimetër. Pasi ta keni bërë këtë në një enë të madhe shtoni kastravecët, qepët, avokadon dhe ullinjtë. Spërkateni me salcë sallatë greke, e cila përfshin thjesht vaj ulliri, pak uthull të verës së kuqe, një majë origano të tharë dhe kripë.

Sallata nuk duhet të përzihet shumë, kështu që thjesht bëni një përzierje shumë të lehtë.
Sipër i hidhen copëza djathi feta dhe është gati për t’u ngrënë. Mund ta vendosni në një enë të mbyllur dhe ta lini në frigorifer për tri ditë.