3.3 C
Zurich
E mërkurë, Nëntor 20, 2019

Arbëreshë Hyseni

553 POSTIME 0 KOMENTET

Kuzhina

Pasta me brokoli

Pasta me brokoli Përbërësit që iu nevojiten për përgatitjen e kësaj recete janë: Pasta 1 tufë brokoli Ajkë Qumësht Parmesan Erëza Mënyra e përgatitjes: Së pari në një tenxhere me ujë dhe kripë...

Lazanje

Lazanje Përbërësit që iu nevojiten për këtë recetë janë: 1 qepë 2 karrota 3 selino 100gr mish vici I tymosur 400gr mish I bluar 200 gr sos domatesh 1 gotë qumësht Djathë parmeza 1...

Recel Kumbulle

Recel Kumbulle   Të gjithë ne mund të përgatisim lloje të ndryshe të receleve në shtëpitë tonna dhe ato ti përdorim qoftë për ëmbëlsira, qoftë për...

Postimet e Fundit

Me vrasjen e 1.400 fëmijëve, Serbia synoi vrasjen e ardhmërisë tonë

Vrasja dhe masakrimi i fëmijëve të Kosovës nga makineria policore -ushtarake serbe, as nuk ka ndodhur në mesjetën e largët, as në ndonjë luftë...

Orë letrare në shënim të Ditës së Pavarësisë së Shqipërisë në Vjenë

Hazir Mehmeti, 15 nëntor 2019, Vjenë Në hapësirat e Ambasadës së Republikës së Shqipërisë në Austri u mbajt orë letrare në shënimin e 28 Nëntorit...

Gryka e Rugovës me Urë Tibetiane

Në Grykën e Rugovës  sot është bërë inaugurimi i Urës Tibetiane, e cila është ura më e gjatë në Gadishullin Ballkanik me gjatësi 41...

Zgjedhja e Editorit

Mbështetje e gjithanshme për Arbër Bullakajn, kandidat për parlamentin zviceran

Kandidati shqiptaro-zviceran për ulësen në parlamentin federal të Zvicrës, Arbër Bullakaj ka marrë përkrahje të fuqishme nga shumë individë, shoqata e organitzata me renome...

Reagim publik MPMS-së në lidhje me përfitimet që dalin nga Marrëveshja për Sigurimet Shoqërore...

Nga 1 shtator 2019 hyri ne fuqi marrëveshja e re e sigurimeve shoqërore midis Zvicrës dhe Kosovës. Ky është një lajm i pritur me...

Manifestim informues: Marrëveshja e Pensioneve Zvicër – Kosovë

Dje, me 1 Shtator 2019 hyri ne fuqi marrëveshja e re e sigurimeve shoqërore midis Zvicrës dhe Kosovës. Padrejtësia që zgjati për një kohë...