19.3 C
Zurich
E diel, Maj 26, 2019

Osman Osmani, kryetar i shoqatës

Animator sociokulturor & sindikalist

Teuta Kerhani-Rifati, nënkryetare

Specialiste e diplomuar e sigurimeve

Qëndrea Sadriu, anëtare kryesie

Asistente dentare EFZ & politikane

Fatmir Bajrami, bashkëthemelues dhe anëtare kryesie

Aktivist politik & punëtorë industrie

Zymrije Sylejmani, anëtare kryesie

Eksperte e migracionit (FA) dhe mësuese e specializuar për të huaj

Dr. Denis Nushi,anëtar kryesie

Doktor në Sociologji dhe ekspert i migracionit

Adelina Muhagjeri , anëtare kryesie

Studiuese e shkencave ekonomike

Rexhep Rifati, anëtar kryesie

Gazetar

Hilmi Gashi, anëtar kryesie

Ekspert migracioni dhe sindikalist

Bislim Elshani, anëtar kryesie

MSc. i shkencave filologjike, publicist, përkthyes e lektor

Ruzhdi Ibrahimi, anëtar kryesie

Ekspert i diplomuar i Sigurimeve shoqërore

Arbëreshë Kryeziu Hyseni, anëtare kryesie

Gazetare & aktiviste politike

Xhafer Sejdiu, anëtar kryesie

Punëtorë i kualifikuar ndërtimi dhe sindikalistë

Agron Ibraj, anëtar kryesie

Drejtues i punës me rini

Florim Kadriu, anëtar kryesie

Informatikë biznesi dhe qytetar aktiv

Kujtim Shabani, anëtar kryesie

Gazetar dhe ekspert i diplomuar i komunikimit

Skender Hajdari, arkëtar dhe editor i prointegra.ch

Teknik i poligrafisë

Kuzhina

Krofnë të ëmbla

Krofnë të ëmbla Përbërësit për krofne: 1 gotë ujë i vakët 1 lugë e vogël kripë 1 lugë e mesme sheqer 1 lugë gjelle maja 2 gota miell 500ml vaj   Për sherbet: 1...

Pilaf me mish viqi dhe speca të kuq djegës dhe tagliatella me kërpudha

Pilaf me mish viqi dhe speca të kuq djegës dhe tagliatella me kërpudha   Përbërësit që iu nevojiten për dy persona: 1 gotë oriz pilaf 4 speca të...

Pite me spinaq, pak me ndryshe se tjerat

Pite me spinaq, pak me ndryshe se tjerat Për këtë recetë iu nevojiten: 500 gr spinaq i freskët 2 vezë 1 filxhan caji vaj 2 filxhana caji kos 200 gr...

Postimet e Fundit

Madeleine Albright shpërblehet me një bust bronzi për kontributin e saj për Kosovën

Ish-sekretarja amerikane e SHBA-së Madeleine Albright, është nderuar me bustin e saj, i cili do të vendoset në sheshin që mbanë edhe emrin e...

Është gjetur trupi i pajetë i 4 vjecarit të zhdukur në Zvicër

Djaloshi 4 vjecar nga kantoni i Aargaus në Zvicër, i cili ishte zhdukur që nga mbrëmja e së enjtes, është gjetur i vdekur mbrëmjen...

Dhimbja e shqiptarëve që u publikua edhe në gazeta botërore

Foto rrënqethëse të luftës në Kosovë publikuan edhe mediumet më prestigjioze, sic është New York Times. Këto foto që shprehnin dhimbjen dhe tmerrin e...

21 vjet nga Masakra e Lybeniqit

Sot janë bërë 21 vjet nga Masakra e Lybeniqit të Pejës, e cila u krye më 25 maj 1998 nga forcat kriminele serbe. 21...

Krofnë të ëmbla

Krofnë të ëmbla Përbërësit për krofne: 1 gotë ujë i vakët 1 lugë e vogël kripë 1 lugë e mesme sheqer 1 lugë gjelle maja 2 gota miell 500ml vaj   Për sherbet: 1...

Zgjedhja e Editorit

“Jemi të gatshëm të japim kontributin tonë në të gjitha fushat e mundshme sindikaliste”

Hazir MEHMETI, Vjenë, 15 maj 2019, Vjenë Osman Osmani, përfaqësues i UNIA- së në manifestimin e Vjenës Me rastin e shënimit të 100 vjetorit të Ligjit...

Sindikalisti Hilmi Gashi drejtues i ri i migracionit në sindikatën Unia

Unia është sindikata më e madhe dhe më e fuqishme e Zvicrës. Ajo njëherazi është edhe organizata më e madhe emigrantëve në Zvicër dhe...

Erdhën me strajca në krah në Zarë, që të bëhen pronarë dhjetëra lokalesh

Gjatë vizitës treditore në Zarë, jo vetëm që hasa në gjurmë ilire, komunitet tejet dinamik arbnesh, por edhe prani të madhe mërgimtarësh shqiptarë, që...

Në muzeun e Zarës, artefakte të shumta për prani ilire në Dalmaci

Kësaj radhe nëpër Dalmaci, në misionin tim në gjurmim të kaluarës dhe të sotmes sonë në këto troje, u gjenda i vetëm në shtegtime!...

Komedia “2 Gisht Mjaltë”: shijohet duke ngrënë kokoshka!

Kështu u shpreh në Cyrih, producenti dhe protagonisti i filmit Ermal Mamaqi, duke pas përkrah protagonisten tjetër Elvana Gjata, këngëtaren e njohur, të cilët...