17.5 C
Zurich
E hënë, Shtator 23, 2019

Diasporë

Kuzhina

Recel Kumbulle

Recel Kumbulle   Të gjithë ne mund të përgatisim lloje të ndryshe të receleve në shtëpitë tonna dhe ato ti përdorim qoftë për ëmbëlsira, qoftë për...

Shpageta Karbonare

Shpageta carbonare Përbërësit që iu nevojiten për përgatitjen e kësaj recete janë: Shpageta Proshutë 4 të verdha të vezëve Ajkë kosi Vaj ulliri Hudhër Kripë dhe piper i zi   Mënyra e përgatitjes: Së pari...

Shpageta me spinaq

Për përgatitjen e kësaj pijate iu nevojiten: 1 pako shpageta 3 domate të mëdha të freskëta 400gr spinaq i freskët 1 qepë Djath parmegjano Kripë, piper  i zi Erëza   Mënyra e përgatitjes: Së...

Postimet e Fundit

Për katër vjet RC Ferizaj ka ndarë 124 bursa në shumë prej 61.750 eurosh

Në mesin e donatorëve 9 mërgimtarë edhe atë nga Zvicra, Danimarka e Amerika-. Në ceremoni ishte edhe Rektori i Universitetit të Prishtinës, Marjan Dema...

E veçanta e një Panairi të Librit!

Ditë më parë në Uster të Zvicrës u organizua Panairi i Librit nga Shoqata “Bashkimi” Uster me një titull simbolik “Diaspora 2019”. Ajo që...

Në Luzern u promovua Shoqëria e parë Aksionare Shqiptare në Zvicër- “Union Invest AG”

Pasditen e sotme në Luzern të Zvicrës ndodhi një mrekulli, që dy dekada më parë as që ka mund të ëndërrohet: promovimi i  Shoqërisë...

Zgjedhja e Editorit

Reagim publik MPMS-së në lidhje me përfitimet që dalin nga Marrëveshja për Sigurimet Shoqërore...

Nga 1 shtator 2019 hyri ne fuqi marrëveshja e re e sigurimeve shoqërore midis Zvicrës dhe Kosovës. Ky është një lajm i pritur me...

Manifestim informues: Marrëveshja e Pensioneve Zvicër – Kosovë

Dje, me 1 Shtator 2019 hyri ne fuqi marrëveshja e re e sigurimeve shoqërore midis Zvicrës dhe Kosovës. Padrejtësia që zgjati për një kohë...

Në Gjilan, takim kolegjial me gazetaren e portalit “prointegra.ch”, Arbëreshë Kryeziu

Ne gazetarët, që i kemi caktuar vetes mision jetësor, që të vizitojmë vende e njerëz, trojesh të ndryshme, qofshin shqiptare apo jo, pse të...