13.8 C
Zurich
Wednesday, June 7, 2023

Nis “Chopin Piano Fest”/ Në Prishtinë, edhe pianistë nga vende që nuk e njohin...

Ka startuar edicioni i 13-të i Chopin Piano FEST Prishtina 2023 që mblodhi në Amfiteatrin e Ri të Bibliotekës Universitare pianistë të shquar vendas...

Mbyllet Festivali i Teatrit në Fier “Apollon 2023”

Është mbyllur nata finale e Festivalit mbarëkombëtar të aktrimit “Apollon” 2023. Teatri “ Bylis” në Fier u kthye për pesë ditë radhazi në destinacionin e...

Isuf Ismaili : Kënga labe shprehje e karakterit dhe e bashkimit shqiptar

Isuf Ismaili: Kënga labe shprehje e karakterit dhe e bashkimit shqiptar “ ─ Unë them me një bindje të thellë se kur shqiptarët bëhen bashkë,...

“Hareja” dhe “Gëzuar” e Komunitetit Shqiptar të Gjenevës në “Festën e Valleve” arbëreshe të...

Pas prezantimeve të shumta e të suksesshme grupi muzikor "HAREJA" e cila aktivitetin e saj kulturor e zhvillon nën ombrellën e shoqatës së Komunitetit...

Koncert i grupit polifonik «Bilbili» nga Vlora në Gjenevë

Edhe pak ditë na ndajnë nga koncerti që do të mbahet në Gjenevë, ditën e mërkurë me 29 mars 2023 duke filluar nga ora...

Nga kush do të përfaqësohet Shqipëria në `Eurovision 2023`?

Festivali evropian  këtë të marte publikoi listat e shteteve përkatëse që do të performojnë në dy netët e gjysmëfinales.  Një ndë to do të...