Risoto me karkaleca deti dhe perime

Risoto me karkaleca deti dhe perime

Përbërësit:

2 gota risoto

5 gota ujë
40 gr margarinë

2 katrorka supe

Përgatitja:

Margarinën e shkrijmë në një enë më të thellë dhe i hedhim risoton, të cilin e përziejmë derisa të kompaktësohet me margarinën mirë. Pastaj i shtojmë ujin, i hedhim katrorkat e supës dhe e përzien vazhdimisht që të mos ngjitet. I nevojitet përafërsisht 15 minuta për tu gatuar plotësisht. Në fund i shtoni djathë parmesan sipas shijes.

 

Karkalecat e detit

Përbërësit:

1kg karkaleca deti

Kripë, piper, curry pluhur, piper të zi me limon

Hudhër

Vaj ulliri

Majdanoz dhe mente të freskët.

 

Përgatitja:

Karkalecat hidhën në vaj ulliri dhe i shtohen të gjithë përbërësit e tjerë. Duke e tundur vazhdimisht tiganin, përziejmë dhe i mbajmë mbi zjarr derisa ato të jenë gati.