Tortë me fantë dhe kek me mana

Po iu sjellim sot një recetë për një ëmbëlsirë mjaft të shishme dhe të lehtë për tu përgatitur në mesjavë.

Tortë me fantë dhe kek. Për përgatitjen e kësaj ëmbëlsirë ju nevojitet:

(për pandispanjën)

4ve, 4 lugë sheqer, 4 lugë miell, 1 pluhur për pjekje. I Rrahim mirë vezët me sheqer derisa të formohet një shkumë më ngjyrë të qelur dhe më pas i shtojmë miellin dhe pluhurin për pjekje. E hedhim masën në tepsi, vetëm se kjo pandispanjë duhet të mbetet e hollë, jo e trashë, prandaj nuk duhet të jetë tepsi e vogël. Pasi brumi të piqet, e nxjerrim  nga furra dhe fillojmë ta përgatitim kremin e bardhë.

Për kremin e bardhë na nevojiten:

1l qumësht, 7 lugë niseshte, 7 lugë sheqer dhe 250 ml ajkë e ëmbël. E ndajmë një gotë nga litri i qumështit, ndërsa masën tjetër e hedhim në tënxhere ku I shtojmë sheqerin dhe e lëmë të ziejë. Ndërkohë, niseshten dhe ajkën e ambël e bashkojmë me gotën me qumësht dhe i përziejmë mirë. Kur ta shohim se qumështi është ngrohur, ia shtojmë në tenxhere dhe përziejmë vazhdimisht, duke mos e lënë të formohën kokërrza. Kur kremi të jetë gati e hedhim mbi pandispanjë. Dhe pas kësaj, fillojmë ta përgatisim kremin me fanta.

Për kremin me fanta na nevojiten:

1l fanta, 3 puding vanilje, 5 lugë sheqer. Të gjitthë këtta përbërës i bëjmë bashkë, i përziejmë mirë dhe i lëmë të ziejnë duke përzier vazhdimisht. Këtë masë e hedhim mbi kremin e bardhë dhe e lëmë tortën të ftohet.

Nndërsa receta për kekun është kjo:

3 ve, 1 gotë vaj, 1 gotë qumësht, 1 gotë sheqer, 3 gota miell, 2 lugë kakao dhe një pluhur për pjekje. Të gjithë këta përbërës i bëjmë gati dhe i hedhim në tepsi që të piqen. Sipas shijes mund ti shtojmë edhe fruta të ndryshme të ngrira.