Sulltan qyfte te mbushura me mish te bluar

Sulltan qyfte te mbushura me mish te bluar, patate te pjekura ne furre, sos domatesh me perime dhe sallate.

Per qyftet ju nevojitet 1 gote e ujit bullgur, 1/2 e gotes se ujit grize, nje luge e mesme kripe dhe 1 gote e ujit me uje te vluar (kjo mase eshte per 10 qyfte). Bullgurin, grizen dhe kripen i hedhe me nje ene i shton valen dhe i perzien. Pastaj formon toptha dhe i leni te pushojne. Nderkohe, nje qepe e madhe ngrihet, i shtohet mish i bluar percjelle me ereza dhe nje luge pure domatesh. Kur masa te jete gati e heqim nga zjarri dhe e leme menjane.

Marrim patatet, i qerojme dhe i prejme ne forme gjatesore, i hedhim ne tepsi dhe aty hedhim vaj ulliri, kripe, biber te zi, majdanoz. I perziejme dhe i fusim ne furre.

Pastaj, kthehemi te qyftet. I marrim dhe i hapim nje vrime ne mes por me kujdes duke e mbajtur ne grusht te dores qe te mos i humbet forma. I shtojme brenda nje luge nga masa e pergatitur me mish dhe e mbeshtjellim qyften. Keshtu veprojme me te gjitha. Kur ti kemi gati marrim nje tenxhere dhe e mbushim me uje, e veme mbi zjarr qe te vloje. Kur uji te filloje te vloj i qesim qytet qe te ziejne per 15-20min.

Nga pjesa e mbetur e mases se pergatitur me mish te bluar, e pergatisim sosin duke i shtuar pure domatesh te tretur ne uje.

Dhe per ne fund sallata eshte e perbere nga marrulla, laker e kuqe, domate, kastravec dhe une zakonisht per sallate perdori “dressing” pluhur, te cilin e treti ne 3 luge gjelle vaj ullir dhe 3 luge gjelle uje.