Makarona në furrë

Makarona në furrë

Për këtë recetë iu nevojiten pak përbërës, por edhe pregatitet lehtë dhe shpejtë.

Ju duhet të keni:

1 pako makarona

300gr mish i bluar

Sos domatesh

200ml ajkë qumështi (hoopla)

Djathë kackavall

Kripë, piper i zi

 

Mënyra e përgatitjes:

Së pari vëmë ujin të vlojë, ku hedhim kripë dhe pak vaj, pasi të vlojë i hedhim makaronat dhe i lëmë të ziejnë. Ndërkohë në tigan shtojmë vaj ulliri dhe fërgojmë mishin e bluar, i shtojmë kripën dhe piperin e zi, sosin e domates dhe përziejmë. Kur të fillojë të vlojë ia shtojmë ajkën dhe masën e kemi gati.

Makaronat e ziera i kullojmë dhe i hedhim në tavën e lyer me gjalpë. Aty e shtojmë edhe masën me mishin e ngrirë, përziejmë mirë dhe mbulojmë sipër me kackavallë të grirë. E fusim tavën në furrë të ngrohur paraprakisht dhe e lëmë për 10-15minuta.