1.6 C
Zurich
E premte, Dhjetor 6, 2019

Opinione

Sidomos…!

Kuzhina

Pasta me brokoli

Pasta me brokoli Përbërësit që iu nevojiten për përgatitjen e kësaj recete janë: Pasta 1 tufë brokoli Ajkë Qumësht Parmesan Erëza Mënyra e përgatitjes: Së pari në një tenxhere me ujë dhe kripë...

Lazanje

Lazanje Përbërësit që iu nevojiten për këtë recetë janë: 1 qepë 2 karrota 3 selino 100gr mish vici I tymosur 400gr mish I bluar 200 gr sos domatesh 1 gotë qumësht Djathë parmeza 1...

Recel Kumbulle

Recel Kumbulle   Të gjithë ne mund të përgatisim lloje të ndryshe të receleve në shtëpitë tonna dhe ato ti përdorim qoftë për ëmbëlsira, qoftë për...

Postimet e Fundit

Hilmi Gashi emërohet anëtar i dy komisioneve federale te Zvicrës

Këshilli i ministrave të Zvicrës emëron ekspertët në komisionet e ndryshme jashtëparlamentare. Në mesin e të emëruarve është edhe Hilmi Gashi, drejtues i grupeve...

Sherri në kohërat e tërmetit

Arbën Xhaferri ishte i pari. I pari lider shqiptar që u ankua nga mediat. Sado gjatë politizimit të tij ka qenë i përkëdhelur prej...

Pikëtakim me Abidin Krasniqin, përkthyesin e “Lahutës së Malcisë” në frëngjisht

Në Bad Neuenahr të Gjermanisë, më 23 Nëntor 2019, në Festivalin “Nëntori poetik 2019”, vëmendjen e krijuesve e tërhoqi një ri i lindur në...

Zgjedhja e Editorit

Mbështetje e gjithanshme për Arbër Bullakajn, kandidat për parlamentin zviceran

Kandidati shqiptaro-zviceran për ulësen në parlamentin federal të Zvicrës, Arbër Bullakaj ka marrë përkrahje të fuqishme nga shumë individë, shoqata e organitzata me renome...

Reagim publik MPMS-së në lidhje me përfitimet që dalin nga Marrëveshja për Sigurimet Shoqërore...

Nga 1 shtator 2019 hyri ne fuqi marrëveshja e re e sigurimeve shoqërore midis Zvicrës dhe Kosovës. Ky është një lajm i pritur me...

Manifestim informues: Marrëveshja e Pensioneve Zvicër – Kosovë

Dje, me 1 Shtator 2019 hyri ne fuqi marrëveshja e re e sigurimeve shoqërore midis Zvicrës dhe Kosovës. Padrejtësia që zgjati për një kohë...