18 C
Zurich
Tuesday, June 28, 2022

Panairi i librit në oborrin e kështjellës Cressier të Neuchâtel, me 11 qershor 2022

Të shtunën me 11 qershor, nga shtëpia botuese i-liredition organizohet edicioni i parë i panairit të librit «Salon du livre au château» në oborrin...

Teuta Tabaku dekorohet me titullin ‘Naim Frashëri’

Përkushtimi dhe puna e mësimdhënësve të diasporës nuk kalon asnjëherë pa u vënë re. Teuta Tabaku e cila ka tashmë 19 vite si mësuese...

Festivali Folklorik i Polifonisë nga data 3 – 5 qershor 2022 në Pilur dhe...

Isuf Ismaili: Festivali Folklorik i Polifonisë nga data 3 deri në datën 5 qershor 2022 në Pilur dhe Nivicë Titullohet : “Netët e Bejkës së...

Event: Diaspora Business Connection

Ftesë - Event: Diaspora Business Connection 3 Qershor, 2022 18:00 - 20:00 Heimstrasse 46, 8953 Dietikon I/e nderuar Afarist/e Ju ftojmë të merrni pjesë në takimin: “Diaspora Business Connection”...

Ismail Kadare tregon arsyen pse u kthye nga Parisi për të jetuar në Shqipëri

Shkrimtari i madh, Ismail Kadare, ka vendosur ta lërë Parisin, ku ka jetuar dhe punuar për dekada, për t’u vendosur në Shqipëri. I pyetur nëse...

Sot i jepet lamtumira e fundit ish-presidentit të Shqipërisë Bujar Nishani

Ish-presidentit të Republikës, Bujar Nishanit do t’i jepet lamtumira e fundit. E enjtja në Shqipëri është shpall “Ditë zie”. Trupi i pajetë i Nishanit mbërriti në...