Shënojnë Ajeti e Zeqiri

1088

Albian Ajeti ka shënuar në fitoren e thellë të Baselit, 4-1, ndaj Laussane. Ai kaloi 77 minuta në lojë, derisa Taulant Xhaka zhvilloi tërë ndeshjen.

Tek Laussane, Andi Zeqiri shënoi golin e tij të parë në paraqitjen e tij të tretë për skuadrën e tij. Ai u asistuat nga Benjamin Kololli që kaloi të 90 minutat në fushë, derisa Mersim Asllani ishte në bankën rezervë.

Albion Avdijaj luajti për 58 minuta në humbjen e Grasshopper nga Lugano, 0-1.

Burim Kukeli kaloi vetëm një pjesë në fushë për Sionin duke shënuar autogol, dhe marr karton të verdhë në ndërhyrjen që i kushtoi Sionit me penallti. Pajtim Kasami kaloi 90 minuta në fushë për Sionin duke asistuar në golin e vetëm, derisa Ermir Lenjani u zëvendësua në minutën e 60. Sion humbi nga Luzern me rezultat 2-1.

Edhe Gjelbrim Taipi u zverdh në humbjen 1-3 të St. Gallenit ndaj Zurichut.

Liderët e kampionatit, Young Boys u mposhtën në udhëtim nga Thun me rezultat 3-1.

Renditja pas javës së 17të

  1. Young Boys         36
  2. Basel                     32
  3. Zurich                    28
  4. St. Gallen             24
  5. Grasshopper      23
  6. Lausanne             19
  7. Lugano                 19
  8. Thun                      18
  9. Sion                       17
  10. Luzern                  17

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here