31.3 C
Zurich
E martë, Qershor 25, 2019

Redaksia

61 POSTIME 0 KOMENTET

Konkurs pune

Kuzhina

Hamburger shtëpie

Hamburger shtëpie Secili nga ne i preferojmë hamburgerët. Por, pavarësisht se ushqimi i njohur si “fast food” nuk cilësohet si i shëndetshëm, na bie më...

Qofte turke të mbushura me mish të bluar

Qofte turke të mbushura me mish të bluar Përbërësit për përgatitjen e kësaj recete janë: 2 gota bulgur Gjysëm gote grizë 3 gota ujë të vluar Kripë, piper i...

Musli

Musli Një pjatë verore e pasur me plot vitamina, e rekomandueshme të hahet në mëngjes që t’iu mbajë të ngopur gjatë gjithë ditës. Për të përgatitur...

Postimet e Fundit

Loriana Kuka me medalje të bronztë

Edhe një tjetër medalje i ka ardhur Kosovës, kësaj radhe nga xhudistja e re Loriana Kuka, pas fitores së bronztë në Minsk të Bjellorusisë. Xhudistja...

Erdogan humb Stambollin

Zgjedhjet që u mbajtën në Stamboll për kryetar të kryeqytetit, e shpallën humbëse kandidatin dhe partinë e kryeministrit turk Rexhep Tajip Erdogan. Zgjedhjet për...

Hamburger shtëpie

Hamburger shtëpie Secili nga ne i preferojmë hamburgerët. Por, pavarësisht se ushqimi i njohur si “fast food” nuk cilësohet si i shëndetshëm, na bie më...

Zgjedhja e Editorit

Solidarizim me protestën dhe kërkesat e punëtorëve të KEK-ut

Ne jemi me ju! 25 qershor 2019, Cyrih, Zvicër Të nderuar punëtorë të KEK-ut, I nderuar nënkryetar i Sindikatës së Re Korporata Energjetike e Kosovës, Nexhat Llumnica, Sindikalistët...

Martin Çuni e Avni Azizi: Dy poetë, veprimtarë e luftëtarë

22.06.2019, Cyrih/Zvicër Në Cyrih u promovuan librat e dy autorëve shqiptarë, njërit me banim në Gjermani e tjetri me banim në Francë. Me këtë rast...

Sinjal i fuqishëm për progres të shpejtë për barazi

Dukshëm më shumë se 500'000 njerëz në grevën e grave 2019 Me 14 qershor 2019 u shkrua histori e Zvicrës. Disa qindra-mijëra gra (dhe...