Donjeta Sadiku siguron medaljen e bronztë

Sot Donjeta Sadiku i siguroi Kosovës medaljen e bronztë dhe kualifikimin më tej në gjysmëfinalen e Kampionatit Botëror. Gjatë rrugëtimit të saj në këtë...

Donjeta Sadiku e nis mbarë Kampionatin Botëror, fiton bindshëm ndaj boksieres japoneze.

Boksierja kosovare, Donjeta Sadiku ka shënuar fitore të madhe në meçin e e parë në Kampionatin Botëror të boksit. Sadiku triumfoi 5:0 ndaj boksieres japoneze,...

Çeku pas fitores së Bad News Eagles: Zonja dhe Zotërinj, më lejoni më lejoni...

Ekipi kosovar, Bad News Eagles e ka fituar map-in e dytë me rezultat 16:8 dhe e kanë barazuar në 1:1 rezultatin e përgjithshëm ndaj...

Laura Fazliu siguron medalje evropiane, shkon në finale

Laura Fazliu ka arritur të shkoj në finalen e Kampionatit Evropian. Xhudistja nga Kosova është duke pasur një ditë fantastike, pasi ka arritur deri në...

Për herë të 35-të, Real Madrid shpallet kampion

Real Madrid është shpallur kampion i La Liga për herë të 35 në histori. Los Blancos kanë mposhtur 4-0 në shtëpi Espaynol. Kur kanë mbetur...

UEFA paralajmëron tre klubet kryesore në Spanjë dhe Itali: Do përjashtoheni nga…

Pas fitores në apelin e Gjykatës së Madridit, UEFA ka filluar të mendojë lidhur me masat ndëshkimore që do të ndërmarrë ndaj klubeve që...