7.2 C
Zurich
Saturday, November 26, 2022

Çeku pas fitores së Bad News Eagles: Zonja dhe Zotërinj, më lejoni më lejoni...

Ekipi kosovar, Bad News Eagles e ka fituar map-in e dytë me rezultat 16:8 dhe e kanë barazuar në 1:1 rezultatin e përgjithshëm ndaj...

Laura Fazliu siguron medalje evropiane, shkon në finale

Laura Fazliu ka arritur të shkoj në finalen e Kampionatit Evropian. Xhudistja nga Kosova është duke pasur një ditë fantastike, pasi ka arritur deri në...

Për herë të 35-të, Real Madrid shpallet kampion

Real Madrid është shpallur kampion i La Liga për herë të 35 në histori. Los Blancos kanë mposhtur 4-0 në shtëpi Espaynol. Kur kanë mbetur...

UEFA paralajmëron tre klubet kryesore në Spanjë dhe Itali: Do përjashtoheni nga…

Pas fitores në apelin e Gjykatës së Madridit, UEFA ka filluar të mendojë lidhur me masat ndëshkimore që do të ndërmarrë ndaj klubeve që...

Tani edhe katër trajnerë të certifikuar sipas kritereve të World Archery

Më datën 3 – 10 prill në Prishtinë, u mbajt Kursi për Trajner në Shigjetari nën drejtimin e ekspertit të Federatës Botërore të Harkut,...

KOK-u e mbështet me 3 mijë euro operacionin e Nora Gjakovës, Kuka: Është sekret...

Komiteti Olimpik i Kosovës, në mbledhjen e mbajtur sot, në njërën prej pikave të rendit të ditës ka vendosur që t’i ndajë 3 mijë...