Sot përballen Barcelona dhe Liverpooli

Sot do të zhvillohet ndeshja tjetër e gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve, në mes të Barcelonës dhe Liverpoolit.

Nnë cerekfinale, skuadra e Jurgen Klopp triumfoi me rezultat 6-1 kundër Portos, ndërsa në anën tjetër Barcelona mposhti Manchester United me rezultat 4-0.

Përbërja e mundshme e të dyja skuadrave mund të jetë kjo:

Barcelona: Ter Stegen; Semedo, Pique, Lenglet, Alba; Rakitic, Busquets, Arthur; Messi, Suarez dhe Coutinho.

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson; Fabinho, Henderson, Wijnaldum; Salah, Mane dhe Firmino (Origi).