Opozita proteston në Tiranë

Pasditen e sotme në Tiranë, opozita protestoi duke kërkuar largimin e kryeministrit Edi Rama, të cilët në duar mbanin pankarta me mbishkrime të ndryshme, që i bënin thirrje Ramës që ta dorëzonte pushtetin, e cila ndryshe nga herët e tjera, sot u zhvillua gjatë pasdites dhe pritet të vazhdojë deri në orët e mesnatës.

Mirëpo, që nnë fillimet e protestës, numri i protestuesve qe shumë i madh, saqë kanë arritur të qajnë kordonin e fordcave policore duke hequr barrierat metalike rreth kryeministrisë. Ndërkohë që këta të fundit kanë përdorur edhe gaz lotsjellës ndaj turmës për shpërndarjen e tyre, gjë kjo tek të cilët nuk ka pasur efekt.

Situate mesa duket ka eskaluar, sepse pavarësisht forcave të sigurisë, turma ka arritur të thyej rrethojat edhe të godinës së parlamentit, ndërkohë që krejt vonë kanë mbajtur fjalime edhe zyrtarët partiak.