Muffins të njelmët

Nje ide per nje mengjes te shpejte dhe te shijshem!

Perberesit:
Pete te gatshme per pite
Spinaq
Djathe
Ve
Qumesht
Kripe
Vaj

Rriska te bukes se ftofte
Qumesht
Ajvar
Djath parmigjano

Bejme bashke ne nje ene vezet(varesisht per sa persona i pregatisim), djathin, spinaqin, qumeshtin, kripen dhe vajin dhe petet e gatshme te piteve te cilat i kemi prere ne shirita te gjate. Pasi ta kemi perzier mire masen, e vendosim ne tepsin per muffins, te cilen e kemi lyer me vaj paraprakisht.
Nderkohe, prejme rriska te bukes se ftofte dhe i vendosim ne tepsine per muffins. Ia shtojme nga nje luge qumesht dhe me pas nga nje luge ajvar seciles ne mes dhe siper i hedhim djathe parmigjano.
I fusim ne furre dhe i pjekim per afro rreth 10 minuta.