Manchester City fiton titullin e Premier Ligës

77

Manchester City ka mposhtu Brightonin me rezultat 4-1, ndeshje kjo dhe gola këta që përcaktuan edhe fituesin e Premier Ligës për vitin 2019. Ata ishin në garë me Liverpoolin me pikë, ndërsa fituan për një pikë më shumë, falë golave që u shënuan.

Pjësen e parë, ata morën së pari një gol nga skuadra kundërshtare, ndërsa një minutë më vonë shënuar, për tu rikthyer fuqishëm në lojë dhe për të shënuar edhe 3 gola të tjerë.

Golat u shënuan nga Aguero, Laporte, Mahrez dhe Gundogan.

City arriti të mbyllë kampionatin angles me 98 pikë , një më shumë se Liverpooli që mbeti me 97.