Kosova dhe Zvicra mbeten në barazim

Në ndeshjen e sotme që u zhvillua në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, ndeshja Kosova kundër Zvicrës doli një barazim i sukseshëm, konkretisht për shqiptarët dhe Kosovën, ngase në minutën e fundit Muriqi shënoi golin e dytë, dhe përfunduan në barazim.

Gjithashtu Muriqi ishte ai që shënoi edhe golin e parë kujdrejt Zvicrës në minuten e 65, me asistencë të Rashicës, dhe të dytin në minuten e 4 shtesë, një super asistim i Meriton Korenicës.

Pra pjesa e dytë ishte ajo më me fat e shqiptarëve, të cilën nuk u dorëzuan.

Kosova u lëshua për të barazuar dhe deri në fund ia arriti qëllimit.

Kurse Muriqi sonte mbetet kapiteni i ndeshjes.

Urime Kosovë, urime shqipëtarë… Ju falemnderit për emocionet djem!

Kurse Zvicra mbetet lider me 13 pikë, Rumania dhe Izraeli janë në vendet dy dhe tre.//Prointegra.ch//