1 C
Zurich
E enjte, Shkurt 21, 2019

Zgjedhja e Editorit

Postimet e Fundit

Marrëveshja për sigurimet shoqërore me Kosovën – Po afron fundi i diskriminimit disavjeçar!

Sot, Komisioni për Siguri Sociale dhe Shëndetësisë i Senatit të Zvicrës ka kërkuar njëzëri miratimin e Marrëveshjes së Sigurimeve Shoqërore me Kosovën. Kjo hap...

Remzi Barolli – i dënuari me 101 vjet burg nga regjimi komunist

Nga Hajro HAJRA Një rrëfim autentik, i jetuar dhe i pazbukuruar, i nxjerrë nga kujtesa e skalitur, por jo e fjetur, e shqiptarit që ka...

Deputeti Zviceran: Kosova është e rëndësishme për Zvicrën

Carlo Sommaruga, deputet i parlamentit të Zvicrës, ish kryetar i Komisionit parlamentar të politikës së jashtme, kandidat për Dhomën e Shteteve (Senatin) në prag...

Shoqata “Bashkimi” e Ushterit në 25 vjetorin e saj përforcon aktivitetin

Kjo shoqatë tash me petk kulturor, që tubon 60 anëtarë moshash të ndryshme, me prejardhje nga të gjitha trojet tona etnike, veprimtarinë e saj...

Vëllezërit arbëresh, ngritën në lartësi krahas këngës edhe emocionet e publikut

Grupi artistik “Vëllezërit Arbëreshë” nga Frasnita e Kalabrisë, në koncertin e organizuar në Friburg të Zvicrës, në kuadër të 11 vjetorit te Pavarësisë së...

Zgjedhja e Editorit

Deputeti Zviceran: Kosova është e rëndësishme për Zvicrën

Carlo Sommaruga, deputet i parlamentit të Zvicrës, ish kryetar i Komisionit parlamentar të politikës së jashtme, kandidat për Dhomën e Shteteve (Senatin) në prag...

Shoqata “Bashkimi” e Ushterit në 25 vjetorin e saj përforcon aktivitetin

Kjo shoqatë tash me petk kulturor, që tubon 60 anëtarë moshash të ndryshme, me prejardhje nga të gjitha trojet tona etnike, veprimtarinë e saj...

Vëllezërit arbëresh, ngritën në lartësi krahas këngës edhe emocionet e publikut

Grupi artistik “Vëllezërit Arbëreshë” nga Frasnita e Kalabrisë, në koncertin e organizuar në Friburg të Zvicrës, në kuadër të 11 vjetorit te Pavarësisë së...

17 shkurt 1982- Një datë me ambicie ende të papërfunduara

Shënim i datave historike: Me 17 shkurt 1982 u themelua Lëvizja shqiptare për Republikë Me rastin e krijimit të Lëvizjes për Republikën (shqiptare) e...

U mirëprit në Cyrih libri i ushtarit vullnetar gjerman të UÇK-së

Mbrëmë, më 8 Shkurt 2019, në ambientet e GZ Sebach të qytetit të Cyrihut, u promovua libri  “Frymë Lufte" të autorit Roland Bartetzko një...