Legjenda e Boksit Elvir Muriqi fiton trofeun për arritje të jetës në Nju Jork

Përgatiti E.B. dhe Nexhmedin Syla, Nju Jork Elvir Muriqi është një legjendë e boksit, i njohur si “Kosova Kid” në ring. Ai u bë sportisti...

Një diplomat i mirëfilltë karriere, Kampion Botëror në Bodybuilding

Sot në ditëlindjen e tij të 36, Mariniut nga kryebashkiaku i Tiranës Erion Velijaj, iu nda Mirënjohje Kryeqytetit për Rezultatet e Larta ne Sportin...

Si e sinjalizoi Interpoli profesor Fahri Mahallën për rrezikim nga Arkani?!

Profesor Fahri Mahallën, njihet si personalitetet shqiptar në Zvicër, jo vetëm si sportist kulmor me Klubin “Dardania” që rekrutoi qindra karateist (në Ferizaj klubi...

E enjte, 1 prill 1999 Kukës: Nuk dihet se deri ku ka mbërri tragjedia...

Nimon Muçaj është i lodhur, i tronditur dhe thotë se   e kishte parapa se ç’po ndodhte, e kishte parapa gjëmën. Ai thotë se kjo...

Toleranca fetare dhe racore një vlerë e shquar shqiptare

  Duke e dëgjuar sonte bashkëbisedimin me profesorin e studimeve Islame, Xhabir Hamiti, në emisionin “Desku” në KTV, i cili përkujtoi se toleranca fetare është...

Edion Jetishi, ylli i ardhshëm i futbollit

Dashuria e tij për futbollin lindi qysh kur ai ishte i vogël. Topi ishte lodra e preferuar e tij, e vendi më i dashur...