3.2 C
Zurich
Saturday, February 24, 2024

Ka vdekur Shinasi Berisha, gjyqtari i parë i FIFA-s nga Kosova

Theksojmë se i ndjeri për disa vite ka punuar edhe si analistë i rasteve të kontestuara në futbollin kosovar dhe ndërkomëtar. Berisha pritet të varroset...

Liverpool afër titullit kampion

Fitorja e Liverpoolit sot ndaj Southampton me rezultat 3-1, ka ngritur në këmbë tifozët e YNWA-së. “The Reds” kanë marrë fitoren e katërt me...

Tri pozita më lartë për Kosovën, një më poshtë për Shqipërinë

Një lajm i mirë për tifozët e futbollit e në vecanti atyre të kombëtares së Kosovës. Kosova ka shënuar rritje për tri pozita në...

Reali u mposht nga Valencia

Valencia në ndeshjen e sontme mposhti Realin me rezultat 2 me 1, në ndeshjen e xhiros së 30-të në kampionatin spanjoll. Pjesa e parë...

Xhudistet kosovare sjellin tjera medalje të arta

  Kosova po vazhdon ttë shkëlqejë me përfaqësimet e sportistëve të saj, të cilët ngado nëpër gara ndërkombëtare, po sjellin medalje fituese për vendin tonë....

Loja e futbollistëve kosovarë, la përshtypje të mirë për opinionin

Ndeshja e së enjtes e zhvilluar në mes të Kosovës dhe Danimarkës  në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, u përcoll me shumë emocion nga...