19.5 C
Zurich
Tuesday, June 28, 2022

FC Liria 1985 në Berlin drejt fitoreve të radhes

FC Liria 1985 është një klub futsalli i krijuar në vitin 1985 në Berlin. Sukseset e kësaj skuadre filuan në Gjermani në vitin 2016....

PAVARESIA CUP 8 Dezember 2013

Liebe Fussballfreunde Wie immer um diese Jahreszeit laufen die Vorbereitungen für das alljährliche Hallenturnier, des FC ILIRIA SOLOTHURN auf Hochtouren. Geschenke für alle Teilnehmer, Tombola, Gewinnspiele,...
Taulant-Xhaka

Superliga zvicerane – Shënon Kasami

Taulant Xhaka është zverdhur në ndeshjen derbi të javës së trembëdhjetë të superligës zvicerane. Mesfushori i Baselit ishte në fushë tërë ndeshjen në udhëtim...

E enjte, 1 prill 1999 Kukës: Nuk dihet se deri ku ka mbërri tragjedia...

Nimon Muçaj është i lodhur, i tronditur dhe thotë se   e kishte parapa se ç’po ndodhte, e kishte parapa gjëmën. Ai thotë se kjo...
hekuran kryeziu

Shënon Demhasaj, skuqet Kryeziu

Nuk ka qenë një fundjavë shumë e frytshme për bashkëkombësit tanë në Superligën e futbollit zviceran. Pas pesë golave javën e kaluar, vetëm një...

Liverpool afër titullit kampion

Fitorja e Liverpoolit sot ndaj Southampton me rezultat 3-1, ka ngritur në këmbë tifozët e YNWA-së. “The Reds” kanë marrë fitoren e katërt me...