Liverpool shkatërron Porton, në gjysmëfinale me Barcelonën

Liverpoli ka arritur të fitojë edhe në Portugali përballë Portos me rezultat 4-1, për të kaluar në gjysmëfinale me rezultat të përgjithshëm 6-1. Liverpooli ka...

Loja e futbollistëve kosovarë, la përshtypje të mirë për opinionin

Ndeshja e së enjtes e zhvilluar në mes të Kosovës dhe Danimarkës  në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, u përcoll me shumë emocion nga...

E enjte, 1 prill 1999 Kukës: Nuk dihet se deri ku ka mbërri tragjedia...

Nimon Muçaj është i lodhur, i tronditur dhe thotë se   e kishte parapa se ç’po ndodhte, e kishte parapa gjëmën. Ai thotë se kjo...

Xhudistja nga Kosova, krenaria e shqiptarëve kudo në botë

  E lindur në Pejë, në Republikën e Kosovës, Kelmendi filloi të praktikonte artin e xhudos në vitin 1999, në qytetin e saj. Trajner në rrugëtimin e saj...

UEFA paralajmëron tre klubet kryesore në Spanjë dhe Itali: Do përjashtoheni nga…

Pas fitores në apelin e Gjykatës së Madridit, UEFA ka filluar të mendojë lidhur me masat ndëshkimore që do të ndërmarrë ndaj klubeve që...

Prishtina bashkon 28 universitete në sportin e hendbollit

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka njoftuar se nga data 11 deri më 17 korrik, FISU -Kupa Botërore Universitare në Hendboll 2022 do...