-2.7 C
Zurich
Friday, January 21, 2022

Covid-19: Personat e prekur tregojnë historinë e tyre personale (Sander)

Covid-19: Personat e prekur tregojnë historinë e tyre personale (Sander) Vaksina ju mbron nga sëmundja në gjendje të rëndë dhe pasojat afatgjata nëse sëmureni nga...

Zvicër: Arsyet e vaksinimit

Sa është vaksinimi efikas dhe i sigurt? Çdo vaksinë ka nevojë për miratim dhe rekomandim në Zvicër. Për ta bërë këtë, ajo duhet të plotësojë...

Mërgata me shpirt e me zemër me Tetovën!

Tragjedia e shkaktuar nga zjarri në spitalin e Tetovës, ku sipas të dhënave më të reja të prokurorisë është konfirmuar se janë 14 viktima,...

PRITEN VAKSINA PËR KOSOVËN NGA AMERIKA

Dje më 3 qershor, presidentja e Republikës së Kosovës, Znj. Vjosa Osmani Sadriu përmes një shkrimi në murin e Facebook—ut të saj, ndër të...

Nga 46 raste dje, sot 88 raste të variantit të virusit britanik në Zvicër

Virusi i ndryshuar nga Mbretëria e Bashkuar dhe Afrika e Jugut është i pranishëm sot në njëmbëdhjetë kantone zvicerane dhe në Lihtenshtajn, përcjellin gazetat...

SINJAL PËR SHQIPËRINË

(Rasti i parë i variantit të Afrikës së Jugut në Greqi)  Një rast i parë i infektimit me variantin e koronavirusit të ri, i identifikuar...