15.4 C
Zurich
Thursday, September 24, 2020

Kuzhina

Fërgesë verore

Fërgesë verore Për përgatitjen e kësaj fërgese verore, që ka një shije shumë të mirë iu nevojiten: 500gr domate 300 gr speca 3 ve 100ml qumësht Kripë dhe vaj   Mënyra e...

Tavë turli

Tavë turli Kjo tavë është njëra nga më të vjetrat që shqiptarët tradicionalisht kanë gatuar në vite. E pasur me plot vitamin, donë kohë për...

Antibiotikë në kushte shtëpie

Antibiotikë në kushte shtëpie Ky antibiotikë është shumë i mirë për kollën, sidomos tek fëmijët. Gjithsesi përdorimi i saj ka efekt edhe tek të rriturit,...

Torte me krem dhe vishnje

Torte me krem dhe vishnje Për përgatitjen e kësaj recete iu nevojiten: Për koren: 200gr biskota të tiramisus 200 gr kokos 250 gjalp i shkrirë   Për kremin: 800ml qumësht 8 lugë gjelle...

Japrak, sarma me fleta rrushi

Sarma me fleta rrushi Për përgatitjen e kësaj recete iu nevojiten: Fleta rrushi Mish i bluar Oriz Qepë Kripë Piper i zi dhe piper i kuq Vaj ulliri   Mënyra e përgatitjes: Së pari fletat...

Kadaif me krem

Kadaif me krem Kjo është një recetë shumë e shijshme dhe e preferueshme që të përgatitet. Aq më tepër kur kemi ditë festive sic janë...

Muze

Muzeu Arkeologjik në Apoloni, me qindra objekte nga antikiteti 

Në stendat e këtij muzeu janë të ekspozuara mbi 800 objekte, që në fakt tregojnë edhe për ritmet e zhvillimit epokal në Apoloni- Disa...

Muzeu i Dibrës me eksponate që nga neoliti  i hershëm  

  Në qendër të qytetit të Peshkopisë, ndodhet Muzeu i Dibrës, që ju mundëson një takim interesant me të shkuarën e kësaj zone, përmes pavioneve...

Muzeu i Vakaricës në Kalabri me koleksion të rrallë kostumesh arbëreshe

   Kësaj radhe portali ynë prointegra do tu prezantojë Muzeun e veshjeve dhe të arteve në qytezën arbëreshe, Vakaricë ( It.Vaccarizzo Albanese) në provincën e...

Postimet e Fundit

Si e ngritëm flamurin në shtëpinë e familjes së Xhozef Diogardit ?!

   Karakteristike është se i vetmi vendbanim arbëresh me emërtimin Katundi  (it. Greci) i përket vend-prejardhjes së ish- kongresistit amerikan me origjinë shqiptare, që sipas...

Union Invest AG në Zvicër, me aksionarë shqiptarë, sapo ka bërë bumin e parë

Ky organizim i 20 aksionarëve shqiptarë në Zvicër, ndonëse nuk ka më tepër se një vit nga themelimi, tash më në qarkullim ka rreth...

30 – vjetori i Shkollës Shqipe “Hasan Prishtina”- Shkollës së Parë Shqipe në Zvicër

  Për hapjen e shkollës së parë shqipe përveç anëtarëve të Këshillit Iniciues dhe mërgimtarëve kanë dhënë një kontribut vendimtar, edhe përfaqësuesit e institucioneve zvicerane,...

Zgjedhja e Editorit

Intervistë me Emsale Selmani, kandidate për Asamblenë e Ostermundigen-it

Emsale Selmani është juriste dhe iniciatore e Streetfood Festival në Ostermundigen. Si asambleiste e Ostermundigen-it, ajo zotohet se do të përkushtohet e të punoj...

Zvicër: Manifesti i shoqatave të migrantëve kundër nismës pezulluese

Solidaritet në vend të përjashtimit Zvicra e sotme nuk mund të merret me mend pa migrantet/ët. Me decenie të tëra ne jemi pjesë aktive e...

Intervistë me Hilmi Gashin, ekspert i çështjeve të politikave të migracionit në Zvicër

Në prag të votimeve nacionale në Zvicër, që mbahen me 27 shtator 2020, e ku të gjithë njerëzit me të drejtë voto so të...

Kuzhina

Ylber Bibaj, kuzhinier i shquar në njërin nga restorantet më reprezentative të Cyrihut

Ky kuzhinier me prejardhje nga Ferizaj, që nga viti 2013 punon në Restorantin vegjetarian HILTL AG në Cyrih, që njihet si ndër më të...

Pasta me brokoli

Pasta me brokoli Përbërësit që iu nevojiten për përgatitjen e kësaj recete janë: Pasta 1 tufë brokoli Ajkë Qumësht Parmesan Erëza Mënyra e përgatitjes: Së pari në një tenxhere me ujë dhe kripë...

Lazanje

Lazanje Përbërësit që iu nevojiten për këtë recetë janë: 1 qepë 2 karrota 3 selino 100gr mish vici I tymosur 400gr mish I bluar 200 gr sos domatesh 1 gotë qumësht Djathë parmeza 1...