19.5 C
Zurich
Tuesday, June 28, 2022

Kifle arushi për fëmijë

Shumëherë ndodhë që disa nga përgatitjet tona që i bëjmë enkas për fëmijët, pikërisht ata të mos i hanë. Një mënyrë mjaft e mirë...

Krofnë të ëmbla

Krofnë të ëmbla Përbërësit për krofne: 1 gotë ujë i vakët 1 lugë e vogël kripë 1 lugë e mesme sheqer 1 lugë gjelle maja 2 gota miell 500ml vaj   Për sherbet: 1...

Sallatë me kastraveca dhe kos (zazichi)

Sallatë me kastraveca dhe kos (zazichi) Përbërësit: 3 kastraveca 2 thelpinjë hudhre 1 lugë gjelle gjethe mente 230 gr kos i trashë 1 lugë gjelle vaj ulliri Kripë   Mënyra e përgatitjes: Së pari...

Kek me qumësht të ngrohtë, mund ta shijoni me kafen e mëngjesit

Duke qënë kaq i shijshëm sigurisht që kombinimet me të janë shpërndarë në të gjithë botën, duke e bërë kështu një ndër ëmbëlsirat më...

Qofte me kërpudha të shoqëruara me oriz

Qofte me kërpudha të shoqëruara me oriz Përbërësit që iu nevojiten për përgatitjen e kësaj recete janë: 400gr mish i bluar 1 qepë 2 karrota 2 feta buke e...

Simita në formë unaze

Drekë e shijshme dhe e lehtë per tu pregatitur në një ditë vikendi, simite unaze të shoqëruar me përbërës sipas shijes dhe dëshirës! Për simitet...