1.8 C
Zurich
Thursday, December 9, 2021

Ujë detox

Trupi jonë gjatë gjithë kohës ka nevojë që të lirohet nga toksinat që i marrim si pasojë e ushqimit të pakontrolluar ndonjëherë dhe të...

Pitja e Çobanit (Shepard’s Pie)

Pitja e Çobanit (Shepard's Pie) si dhe mish i bardhe me perime te pjekura ne shtage. Nje recete e lehte per tu pregatitur dhe...

Pite me spinaq, pak me ndryshe se tjerat

Pite me spinaq, pak me ndryshe se tjerat Për këtë recetë iu nevojiten: 500 gr spinaq i freskët 2 vezë 1 filxhan caji vaj 2 filxhana caji kos 200 gr...

Biskota me shije të kafes

Një pasdite të lodhshme nga puna, të gjithë preferojmë të pijmë një kafe dhe të clodhemi pak. Sot vjenë një recetë biskotash, që e...

Shpageta me spinaq

Për përgatitjen e kësaj pijate iu nevojiten: 1 pako shpageta 3 domate të mëdha të freskëta 400gr spinaq i freskët 1 qepë Djath parmegjano Kripë, piper  i zi Erëza   Mënyra e përgatitjes: Së...

Makarona me pesto, mish vici dhe brusketa

Makarona me pesto, mish vici dhe brusketa Përbërësit që na duhen për makaronat: 1 pako makarona të vogla 3 lugë pesto Domate qershi Vaj ulliri Kripë dhe piper i zi   Përbërësit...