Shpageta Karbonare

Shpageta carbonare Përbërësit që iu nevojiten për përgatitjen e kësaj recete janë: Shpageta Proshutë 4 të verdha të vezëve Ajkë kosi Vaj ulliri Hudhër Kripë dhe piper i zi   Mënyra e përgatitjes: Së pari...

Kek me portokall

Kek me portokall Këtë lloj të kekut mund ta përgatitni mjaft shpejtë dhe ka një shije tejet të mirë. Freskia dhe aroma e portokallit e...

Tavë pule me qull

Tavë pule me qull Kjo recetë është njëra ndër më të vjetrat e sofrave shqiptare që nuk don shumë kohë dhe përbërës për tu përgatitur,...

Biskota me kakao

Biskota me kakao Meqë jemi një ditë para festës së Bajramit, shumë nga ne përgatisim biskota të ndryshme. Kjo është një recetë shumë e mirë...

Muffins të njelmët

Nje ide per nje mengjes te shpejte dhe te shijshem! Perberesit: Pete te gatshme per pite Spinaq Djathe Ve Qumesht Kripe Vaj Rriska te bukes se ftofte Qumesht Ajvar Djath parmigjano Bejme bashke ne nje ene vezet(varesisht...

Sheqerpare

Përbërësit: 220gr miell 100gr gjalpë 100gr sheqer 1 ve 2 lugë gjelle kos 1 lugë caji pluhur për pjekurina Pak kripë Bajame, arra, fëstëk (sipas dëshirës mund të zgjidhni cilën të doni)   Për...