-2.3 C
Zurich
Wednesday, February 8, 2023

Rruga e qumështit, fotografuar nga fotografi Afrim Nevzadi në lartësi mbidetare 1948 metra

Nuk e dija se ekzistojnë orë të caktuara dhe emërtime të veçanta për nxjerrjen e fotografive në kohë të ndryshme. Falë fotografit Afrim Nevzadi...

Avokado, burim i vitaminave dhe mineraleve të rëndësishme për fëmijët

Avokado është një prej frutave më të shëndetshëm në planet pasi përmban shumë lëndë ushqyese. Në përbërje të tyre ka vitaminat B (minus B12), vitaminën...

Më i rrezikshëm se kolesterina dhe sheqeri: Ky acid shkatërron në heshtje organet

Ja se si ta rregulloni atë: Është fjala për acidin urik, për të cilin neurologu dr. David Perlmutter thotë se është parametri më i rëndësishëm...

Shtatë shenja të hershme paralajmëruese të kancerit të prostatës

Ngjyra dhe shpeshtësia e urinës suaj është një sinjal i rëndësishëm për shëndetin tuaj. Urina normale dhe e shëndetshme zakonisht ka një ngjyrë të zbehtë...

Qyteti që për 65 ditë nuk do ta shohë dritën e diellit

Nis nata polare në Utqiagvik, qyteti më verior i SHBA, i cili ndodhet në Alaskë dhe për 65 ditë nuk do të shohë më...

Anemia te fëmijët: Si ta identifikoni?

Anemia më së shpeshti shfaqet në ditët e para të pranverësAnemia apo pagjakësia është zvogëlim i aftësive të gjakut që të transportojë oksigjenin, por...