17.9 C
Zurich
Wednesday, June 7, 2023

E enjte, 29 prill 1999: Studenti nga Graci në rrugëtim fati si Lasgush Poradeci 

Mbrëmë, me një rekomandim miqësor të Prof. Ramadan Sokoli dhe poetit Myftar Gjana, në shtëpinë time erdhën dy bujtës të pazakontë, bujtës si ata...

E mërkurë, 28 prill 1999, Kukës : “NATO do na kthejë te shpijat tona”

Në paraditen e djeshme, te shkallët e ndërtesës së TV Kukësit shoh një grup fëmijësh të Pllajnikut. M’u duken të njohshëm se kishin recituar...

E martë, 20 prill 1999, Kukës: Kosove e ballafaquar vetëm me të zezën

Mjeku kirurg Ylber Vata më tregon se mori një   familje të madhe prej 24 vetësh dhe i çoi te shpija  në Surroj, se...

Në 22 vjetorin e rënies së Sali Çekajt

Marrë nga libri „Këtu jam për t’i luftuar armiqët – Monografi për dëshmorin e kombit Xhemajl Fetahaj“ – Pas një pushimi të shkurtër, njësiti menjëherë...

Adem Demaçi: Drithë dhe miell bashkë

Ky roman botohet pas vdekjes së autorit, por është shkruar që në rini të tij, në fillim të viteve 1960, para se Adem Demaçi...

E diel, 11 prill 1999, Kukës: Lulet do t’i mbledh në Shqipëri për t’i...

Inxhinieri Dalip Gashi (prej Rahoveci) më tregoi një fletore hartimi të djalit të tij, që këto ditë vazhdon mësimet në klasën e katërt (në...