22.2 C
Zurich
Sunday, May 22, 2022

Filmat më të kërkuar të vitit 2019

HIGH LIFE Regjia: Claire Denis; Skenari: Claire Denis, Jean-Pol Fargeau, Geoff Cox; Luajnë: Robert Pattinson, Juliette Binoche, André Benjamin, Mia Goth… SHAZAM Regjia: David F. Sandberg; Skenari: Henry Gayden; Luajnë: Zachary...

“AreTerren”, nisë udhëtimin në Shqipëri

Sociologu dhe etnologu Shemsi Krasniqi, ka dërguar ekspozitën e tij me fotografi në Tiranë, ku në të njëjtën kohë ka mbajtur një ligjëratë për...

Doli nga shtypi libri “TI JE DORA E ZOTIT” 

Sot doli nga shtypi libri i titulluar “TI JE DORA E ZOTIT”  i katërti me radhë i autorit Bahri Shyti. Botues, Shoqata e Shkrimtarëve...

E vërteta shqiptare vuri në lëvizje tri shtete në ndjekje të një gazetari!  

Gazetari, Marin Mema, që sapo ka shkel të 38- tatë, ka arrit që me këtë moshë të gjurmojë po aq regjione me prani e...

“Të dashurosh nuk është mëkat” – vështrim letrar nga Mr. Sadije Aliti

 Sot doli nga shtypi libri i titulluar ”TË DASHUROSH NUK ËSHTË MËKAT”, Antologji, 48 autorë me 185 poezi, nga mërgata dhe trojet etnike shqiptare....

Në Arizonë  të SHBA-ve u shfaq premiera e filmit “LUFTA IME E FSHEHTË”

Më 14 mars 2019 në kinemanë Pollack Tempe Cinemas, të qytetit Tempe të Arizonës u shfaq premiera e filmit me metrazh të shkurtër “Lufta...