28.2 C
Zurich
Tuesday, August 16, 2022

Nga Mitingu i 55 i poezisë në Gjakovë- dy çmime për krijuesit shqiptar në...

Këtë vit dy çmime erdhën për krijuesit shqiptar në Zvicër: çmimin jubilar të themeluar viteve të fundit e fitoi krijuesi Skënder Buçpapaj, ndërsa çmimin...

Holanda fituese e Eurovision 2019

Të shtunen në Tel Aviv të Izraelit, është mbajtur gara e këngës më të mirë në Evropë, që njihet si Eurovision i vitit 2019....

“Ditët e Agimit 2019” në Gjenevë u shënuan me një program të denjë për...

Edhe 20 vjet pas, shqiptarët nuk janë brenda projeksionit të Agim Ramadanit dhe nuk mund të thuhet që janë brenda projeksionit të karvanit të...

Jonida Maliqi kualifikohet në natën finale në Eurovision

Të enjten është mbajtur nata e dytë gjysmëfinale e festivalit muzikor Eurovision, ku janë kualifikuar edhe dhjetë shtete që do të performojnë në natën...

Sot dhjetë vjet në Zvicër: U promovua fjalori i Mehmet Elezit me prani të...

Unë nuk jam për përmbysjen e gjuhës aktuale letrare, sikur që nuk jam as përkrahës i idesë: që ta ndërtojmë një identitet të Shqipërisë,...

U mbajtë nata e parë e Festivalit Europian të Këngës

Ka filluar spektakli i Festivalit Europian të Këngës, që po mbahet në Tel Aviv të Izraelit, ku të marten është mbajtur nata e parë...