19.6 C
Zurich
E martë, Korrik 23, 2019

Histori

Kuzhina

Sallatë verore

Sallatë verore   Përbërësit: Lakër Domate Kastraveca Qepunja Vaj ulliri Limon Kripë   Mënyra e përgatitjes: Grimë lakrën në rende dhe e vendosim në një enë. Në të shtojmë domatet e grira në kubik jo shumë...

Sendviq i shpejtë dhe i përshtatshëm për ditët e ngrohta të verës

Sendviq i shpejtë dhe i përshtatshëm për ditët e ngrohta të verës   Një sendviq të tillë mund ta përgatisni shumë shpejtë dhe ta merrni me...

Hamburger shtëpie

Hamburger shtëpie Secili nga ne i preferojmë hamburgerët. Por, pavarësisht se ushqimi i njohur si “fast food” nuk cilësohet si i shëndetshëm, na bie më...

Postimet e Fundit

Albin Kurti i jep tri arsye Hashim Thacit, për caktimin e datës së zgjedhjeve

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje! Albin Kurti, ka folur për mbajtjen e zgjedhjeve, pas dorëheqjes së kryeministrit Ramush Haradinaj. Përmes një shkrimi në facebook ai ka...

Brenda 6 muajve, arrestohen 700 persona për posedim të narkotikëve

Vetëm brenda gjashtë muajve të fundit, në Kosovë janë arrestuar më shumë se 700 persona për posedim të narkotikëve. Nga gjithsej 631 raste, rreth...

Nëntë vjetori i shpalljes së vendimit të Gjykatës Ndërkombëtare të Hagës për pavarësinë e...

Sot janë bërë nëntë vjet që kur Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë në Hagë, ka shpallur vendimin këshillëdhënës, sipas të cilit Deklarata e Shpalljes së...

Zgjedhja e Editorit

Mesazh i grave të sukseshme dhe bërja e politikës si dhe biznesit me duar...

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, qëndroj para pak ditë për një vizitë pune në Zvicër. Ajo morri pjesë në Samitin Global të Gruas në...

Ekskluzive: Hunuzaku shqiptar, të parët e të cilit u shpërngulën në kohën e Aleksandrit...

Hunzaku shqiptar, Najib Nooristani nga Afganistani, i deklaroi Qamil Bytyçit, Koordinator Qendrës së Kulturore të Kosovës në Stamboll, njëherësh bashkëpunëtor të portalit tonë prointegra.ch,...

Solidarizim me protestën dhe kërkesat e punëtorëve të KEK-ut

Ne jemi me ju! 25 qershor 2019, Cyrih, Zvicër Të nderuar punëtorë të KEK-ut, I nderuar nënkryetar i Sindikatës së Re Korporata Energjetike e Kosovës, Nexhat Llumnica, Sindikalistët...