3.2 C
Zurich
Saturday, February 24, 2024
Mesazh ligjvënësve të Spanjës për njohjen e pavarësisë së Kosovës

Lugina e shqiponjave

Një grup prej 6 fotografësh shqiptar të jetës së egër: Arbeni, Jetmiri, Refiku, Ruzhdiu, Sevdaili dhe Vehbiu qëndruan nga 25 deri 29 dhjetor në...

Zonja Erika Camaj, një fisnike që edhe pas 30 vjetësh hap derën për adhuruesit...

Vetëm pasi kishim kaluar mbi 500 kilometra me makinë nga Cyrihu deri në   fshatin e vogël gjerman Lenggries, kuptova se kishim arrit në shtëpinë...
zug

Afrim Nevzadi: Natyra – motivi im i përjetshëm i fotografisë

Natyra, ky fascinacion që na rrethon të gjithëve dhe ideja që të konservohet në fotografi ishte dëshirë e përjetshme e imja, madje motivi im...

Ruzhdi Ibrahimi: Portë hyrëse në kalanë e Beratit

Foto nga Ruzhdi Ibrahimi Portë hyrëse në kalanë e Beratit

“Prointegra” nderon e kujton Nënën Terezë në ditën e lindjes me 15 shtatoret e...

Sot në shenjë nderimi e kujtimi për Humanisten botërore Anjezë Gonxhe Bojaxhiu, të njohur si Nëna Terezë, në 111 vjetorin e lindjes së saj...

Emri dhe libri i Enver Robellit, mblodhi elitën shqiptare në Cyrih

Prej vitesh në bibliotekën ““Pestalozzi” në Hardaun të Cyrihut nuk mbahet mend një auditor figurash të shquara  shqiptare, përfshi edhe vet autorin e librit,...