Ngritja e grave shqiptare drejt majave

Shtegtimi, ngjitja dhe në përgjithësi Alpinizmi është një ndër aktivitetet jo vetëm në dobi të shëndetit fizik e shpirtëror, por edhe atij social. Krahas...

Vëllezërit Kqira me Goldenbergun në Winterthur ngritën imazhin e gastronomve shqiptarë në Zvicër  

Në vazhdën e udhëtimeve për të prezantuar arritjet e e shqiptarëve në fusha të ndryshme në Zvicër, dy-tri ditë më parë me fotografin e...

Në ekspozitën e Cyrihut, fotoja e Ruzhdi Ibrahimit zuri vendin e tretë

  Ruzhdi Ibrahimi, ekspert në fushën e politikës sociale, ka edhe një dhunti pak sa më të veçantë: foton artistike edhe atë kryesisht dedikuar shpezëve...

Presidentja Osmani shkëlqeu në shfaqjen e modës së Valdrin Sahitit: Më bindi t’i drejtoja...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani mbrëmë (e hënë) ishte e pranishme në sfilatën e organizuar nga kreatori, Valdrin Sahiti. Dizenjatori i njohur dhe shumë i...

UJËVARA GIESSBACH, vend atraktiv për vizitorë

GIESSBACH - janë vargmale të cilat gjenden në Zvicër dhe konkretisht në Kantonin Bern, afër fshatit (dorf)dhe liqenit Brienz (Brienzersee).  Në këto vargmale gjendet...

Përdhunimi si mjet lufte, ekspozitë në Nju Jork me foto nga Kosova

Në qytetin e Nju Jorkut, u hap të martën ekspozita me titull “Një grua duke qarë: Gratë dhe Lufta”, e fotoreporteres së njohur Marissa...