Ekspozita garuese e fotografisë SPC Photo Award në Cyrih

Ejani dhe shijoni vlerat e fotografisë artistike të ekspozuara. Takoni autorët e fotografive dhe bisedoni me ta në një ambient të këndshëm! Ju keni mundësinë...
Shqiponja bishtvijëzuar | Bonelli's eagle | Habichtsadler | Aigle de Bonelli | (Aquila fasciata), Valencia, Spanjë

Shqiponja bishtvijëzuar – Foto nga Ruzhdi Ibrahimi

Foto nga Ruzhdi Ibrahimi Shqiponja bishtvijëzuar | Bonelli's eagle | Habichtsadler | Aigle de Bonelli | (Aquila fasciata), Valencia, Spanjë

SHKËLQIMI I ERMONELA JAHOS, KËTË HERË ME “TURANDOT”

David Salazar, kryeredaktori i “OperaWire”, i ka kushtuar një artikull shfaqjes së operas “Turandot”. Sipas tij, kjo shfaqje është e dyta në këtë seri...

«Münsterbrücke» nga Afrim Nevzadi –Top Foto e 3-të për vitit 2021

Münsterbrücke dhe bora e parë në Cyrih u votua si Top fotografia e 3-të më e mira e  viti 2021 në portalin www.hellozurich.ch. Afrim Nevzadi...

Në ekspozitën e Cyrihut, fotoja e Ruzhdi Ibrahimit zuri vendin e tretë

  Ruzhdi Ibrahimi, ekspert në fushën e politikës sociale, ka edhe një dhunti pak sa më të veçantë: foton artistike edhe atë kryesisht dedikuar shpezëve...

Presidentja Osmani shkëlqeu në shfaqjen e modës së Valdrin Sahitit: Më bindi t’i drejtoja...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani mbrëmë (e hënë) ishte e pranishme në sfilatën e organizuar nga kreatori, Valdrin Sahiti. Dizenjatori i njohur dhe shumë i...