Në ekspozitën e Cyrihut, fotoja e Ruzhdi Ibrahimit zuri vendin e tretë

  Ruzhdi Ibrahimi, ekspert në fushën e politikës sociale, ka edhe një dhunti pak sa më të veçantë: foton artistike edhe atë kryesisht dedikuar shpezëve...

Presidentja Osmani shkëlqeu në shfaqjen e modës së Valdrin Sahitit: Më bindi t’i drejtoja...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani mbrëmë (e hënë) ishte e pranishme në sfilatën e organizuar nga kreatori, Valdrin Sahiti. Dizenjatori i njohur dhe shumë i...

Përdhunimi si mjet lufte, ekspozitë në Nju Jork me foto nga Kosova

Në qytetin e Nju Jorkut, u hap të martën ekspozita me titull “Një grua duke qarë: Gratë dhe Lufta”, e fotoreporteres së njohur Marissa...

Filzbach – fshat i kurave përmes ajrit

Në kuadër të eksplorimeve të vendeve të veçanta nëpër tërë Zvicrën, kësaj radhe me iniciativën e fotografit Afrim Nevzadi vizituam një fshat tejet karakteristik...

SHKËLQIMI I ERMONELA JAHOS, KËTË HERË ME “TURANDOT”

David Salazar, kryeredaktori i “OperaWire”, i ka kushtuar një artikull shfaqjes së operas “Turandot”. Sipas tij, kjo shfaqje është e dyta në këtë seri...

Zonja Erika Camaj, një fisnike që edhe pas 30 vjetësh hap derën për adhuruesit...

Vetëm pasi kishim kaluar mbi 500 kilometra me makinë nga Cyrihu deri në   fshatin e vogël gjerman Lenggries, kuptova se kishim arrit në shtëpinë...