13.8 C
Zurich
Wednesday, June 7, 2023

Emri dhe libri i Enver Robellit, mblodhi elitën shqiptare në Cyrih

Prej vitesh në bibliotekën ““Pestalozzi” në Hardaun të Cyrihut nuk mbahet mend një auditor figurash të shquara  shqiptare, përfshi edhe vet autorin e librit,...
zug

Afrim Nevzadi: Natyra – motivi im i përjetshëm i fotografisë

Natyra, ky fascinacion që na rrethon të gjithëve dhe ideja që të konservohet në fotografi ishte dëshirë e përjetshme e imja, madje motivi im...
Mesazh ligjvënësve të Spanjës për njohjen e pavarësisë së Kosovës

Lugina e shqiponjave

Një grup prej 6 fotografësh shqiptar të jetës së egër: Arbeni, Jetmiri, Refiku, Ruzhdiu, Sevdaili dhe Vehbiu qëndruan nga 25 deri 29 dhjetor në...

“Bota rozë” e Afrim Nevzadit – përsëri top-fotograf i javës në Zürich, me 881...

Një lagje e bukur buzë liqenit të Cyrihut, në objektivin e fotografit të portalit prointegra.ch, Afrim Nevzadit pushtoi zemrat qindra artdashësve nga qyteti i...

Ekspozita garuese e fotografisë SPC Photo Award në Cyrih

Ejani dhe shijoni vlerat e fotografisë artistike të ekspozuara. Takoni autorët e fotografive dhe bisedoni me ta në një ambient të këndshëm! Ju keni mundësinë...

Konferenca shkencore në Berna, krahas personaliteteve solli edhe “Vëllezërit Arbëresh”

Arsyeja pse këtë shkrim po e botoj me vonesë, ishte shkuarja ime në Tiranë për promovimin e librit tim, pasi të nesërmen e kësaj...