19.5 C
Zurich
Tuesday, June 28, 2022

Eni Lena korr sukses në Amerikë

Eni Lena e nisi vitin e ri 2022 me një bujë të madhe, duke bërë histori si një grimere tepër e talentuar që gjeti...

Legjenda e Boksit Elvir Muriqi fiton trofeun për arritje të jetës në Nju Jork

Përgatiti E.B. dhe Nexhmedin Syla, Nju Jork Elvir Muriqi është një legjendë e boksit, i njohur si “Kosova Kid” në ring. Ai u bë sportisti...

Suksesi i firmës “Shq1pe” në Amerikë

Nga E.B., Nju Jork Firma “Shq1pe” është një brand i rrobave në Nju Jork mjaft i njohur për stilin urban, sidomos mes të rinjve. Ajo...

Ilir Rizaj dhe Adriatik Bërdaku me një projekt të ri muzikor “Samba Griega”

Intervistë eksklusive me kinematografin e talentuar Adriatik Bërdaku “Samba Griega” është një video muzikore, rezultat i bashkëpunimit mes dy krijuesve shqiptarë që jetojnë dhe veprojnë...

“Lufta ime e fshehtë”, me Rina Hajrën në rolin kryesor, merr Çmim Special në...

  Nga Arizona e Shteteve të Bashkuara të Amerikës na vjen edhe një lajm i gëzueshëm nga aktorja e re, Rina Hajra, e cila si...

Klement Tinaj së shpejti me këngën e re “Kcim Malsorçe”

Nga Artemisa Kasemi Këngëtari tashmë i mirënjohur Klement Tinaj nga Amerika vjen këtë herë me këngën e re “Kcim Malsorçe”. Marrin pjesë: Dila Vacaj, mësuese, Pomona...