Albiani e Benjamini me dygolësh

1299

Benjamin Kololli ka shënuar dy herë në fitoren e Laussane ndaj Luganos në udhëtim. Mbrojtësi i majtë i kombëtares së Kosovës shënoi në minutat e 24 dhe 35 për fitoren 2-1, fitore në të cilën Andi Zeqiri ishte inkuadruar në minutën e 73të dhe Mersim Asllani në kohën shtesë. Zeqiri pas golit të javës së kaluar, këtë javë u ndëshkua me karton të verdhë.

Edhe Albian Ajeti shënoi dygolësh në fitoren e Baselit ndaj St.Gallen. qendërsulmuesi vazhdoi formën e mirë pas golit të shënuar javën e kaluar. Kësaj radhe golat erdhën në pjesën e dytë të ndeshjes, në minutën e 65të dhe 72të, derisa Baseli me fitoren 3-0 i afrohet Young Boysit në krye të Superligës zvicerane në vetëm 2 pikë.

Tek Baseli Taulant Xhaka u aktivizua për 90 minuta.

Ndërkohë Young Boys nuk arriti të marr më shumë se një pikë nga gostitja e Grasshopperit të Cyrihut. Në ndeshjen që përfundoi me rezultat 1-1, tek mysafirët për 90 minuta në fushë qëndruan Nedim Bajrami dhe Arijan Qollaku. Mërgim Brahimi u zëvendësua në minutën e 82të, derisa Albion Avdijaj u aktivizua në minutën e 31të.

Sioni u mposht me rezultat 3-2 nga Thun, me Burim Kukelin e Pajtim Kasamin që kaluan tërë ndeshjen në fushë.

Në fitoren e Luzernit në Zurich me rezultat 2-1, Shkëlqim Demhasaj u zverdh gjatë 90 minutave lojë, derisa Idriz Voca u zëvendësua në minutën e 80të.

Renditja pas javës së 18të

Young Boys         37

Basel                     35

Zurich                    28

St. Gallen             24

Grasshopper      24

Lausanne             22

Thun                      21

Luzern                  20

Lugano                 19

Sion                       17

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here