Lajmet e fundit
sqde
Home / Author Archives: Redaksia

Author Archives: Redaksia

LINJA STOP DUHANIT!

Krahas ca institucioneve në Zvicër, të cilat e luftojnë duhanin, është edhe një këshillimore, e cila shërbimet e veta nga viti 2008 i ofron krejtësisht falas. Ky shërbim quhet LINJA STOP DUHANIT! ngase shërbimet i ofron vetëm përmes telefonit. Për ta bërë më mirë të njohur këtë shërbim, për lexuesit zhvilluam një bisedë të shkurtër me këshilltarin që përmes kësaj ...

Read More »

Theatersudio „Aktrimi“  – STATION 17b

Bashkëatdhetarë të nderur, zonja e zotërinjë, Ju ftojmë, sidomos Ju që jetoni në St. Gallen e rrethinë, të merrni pjesë në shfaqjen e Theatersudio „Aktrimi“  këtë herë me shfaqjen STATION 17b (gjermanisht dhe shqip). Shfaqja fillon në orën 19:00, një orë përpara mund të takoheni me miq në Bar të teatrit. Vendi: Theater Grabenhalle, St. Gallen Datat: 14. Nëntorë dhe ...

Read More »

Superliga zvicerane – Derbi mbyllet baras

kasami

Derbi i xhiros së katërmbëdhjetë të Superligës zvicerane në futboll u mbyll me rezultat baras, 1-1. Baseli pa Taulant Xhakën e suspenduar kaloi në epërsi ndaj Young Boys, të cilët falë këtij barazimi ruajnë epërsinë prej shtatë pikëve në krye të renditjes. Për Baselin për 85 minuta në fushë qëndroi Albian Ajeti. Me rezultat të ngjashëm përfunduan edhe dy ndeshje ...

Read More »

Superliga zvicerane – Shënon Kasami

Taulant-Xhaka

Taulant Xhaka është zverdhur në ndeshjen derbi të javës së trembëdhjetë të superligës zvicerane. Mesfushori i Baselit ishte në fushë tërë ndeshjen në udhëtim ndaj skuadrës së Zurich. Bashkë me Taulantin, tek Basel u paraqit edhe Albian Ajeti. Sulmuesi i kampionëve në fuqi qëndroi në fushë për 89 minuta, duke mos ia dal të shënoj, siç kishte bërë në dy ...

Read More »