20.3 C
Zurich, CH
Monday, May 21, 2018

Postimet e fundit

Në Prishtinë filloi Konferenca në temën: “Diaspora Flet”

Në Amfiteatrin e  ri të Bibliotekës Universitare në Prishtinë, në prani të tre ministrave të...

Gjurmëve të kristaleve të Trepçës nga Stantërgu deri në Säntis të Zvicrës

Jeta në Zvicër, më ka mundësuar që ti regjistroj disa pika që i ofrojnë popujt...

Diplomë nderi nga ministri i jashtëm shqiptar për Driton M. Kajtazin

Këtë mirënjohje drejtorit të ISEAL-it , Driton Kajtazit nga Ministri për Evropën dhe Punët e...

Diasporë

Heroi ynë Kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu, simboli i identitetit kombëtar shqiptar...

Nga Irfan Musmurati, Gjenevë 6 Maj 2018 Vëllezër dhe motra, mysafir dhe ju të gjithë pjesëmarrës të nderuar !   Kam nderin dhe privilegjin të ju përshëndes në...

Takime të përzemërta të kryetarit të Skenderajt në Cyrih e Bazel

Njëri nga kryetarët me moshë më të re në komunat e Kosovës, Bekim Jashari,  njëherësh anëtar i familjes heroike që e tëra u shkri...

Kulturë

Heroi ynë Kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu, simboli i identitetit kombëtar shqiptar dhe shtetëror përkujtohet në Gjenevë!

Nga Irfan Musmurati, Gjenevë 6 Maj 2018 Vëllezër dhe motra, mysafir dhe ju të gjithë pjesëmarrës të...

Në Arizonë të SHBA-ve film për luftën e Kosovës

Rina Hajra aktore, skenariste dhe producente e filmit “My Sekret War” (“Lufta ime e fshehtë”),...

FËMIJËT SHQIPTARË TË ARIZONËS FESTOJNË DITËN E TYRE NDËRKOMBËTARE

Ditë më parë, në shtetin e Arizonës, në parkun e bukur të qytetit Anthem,  Shoqata...

Ekonomi

Gjurmëve të kristaleve të Trepçës nga Stantërgu deri në Säntis të...

Jeta në Zvicër, më ka mundësuar që ti regjistroj disa pika që i ofrojnë popujt e dy vendeve: Kosovë- Zvicër, ndaj edhe kësaj radhe...

Në Arizonë të SHBA-ve film për luftën e Kosovës

Rina Hajra aktore, skenariste dhe producente e filmit “My Sekret War” (“Lufta ime e fshehtë”), është një vajzë e re shqiptare, e cila gjatë...

Sport

Kampionati botëror në futboll 2022 – Kushte më të mira pune falë sindikatave

Punëtorët e ndërtimtarisë, të cilët ndërtuan infrastrukturën për botërorin 2022 në futboll, punonin dhe jetonin...

Albiani e Benjamini me dygolësh

Benjamin Kololli ka shënuar dy herë në fitoren e Laussane ndaj Luganos në udhëtim. Mbrojtësi...

Shënojnë Ajeti e Zeqiri

Albian Ajeti ka shënuar në fitoren e thellë të Baselit, 4-1, ndaj Laussane. Ai kaloi...

Postimet e Fundit

Vizitë e frytshme e një delegacioni nga OCDE në ABSM, në Bazel

Ditën e enjte, më 17 maj 2018, një delegacion  nga OECD-  Organizata për Bashkëpunim dhe Zhvillim Ekonomik, me qendër në Paris të Francës, zhvilloi...

Në Prishtinë filloi Konferenca në temën: “Diaspora Flet”

Në Amfiteatrin e  ri të Bibliotekës Universitare në Prishtinë, në prani të tre ministrave të diasporës, pasditen e 17 majit, filloi Konferenca me temën: ...

Gjurmëve të kristaleve të Trepçës nga Stantërgu deri në Säntis të Zvicrës

Jeta në Zvicër, më ka mundësuar që ti regjistroj disa pika që i ofrojnë popujt e dy vendeve: Kosovë- Zvicër, ndaj edhe kësaj radhe...

Diplomë nderi nga ministri i jashtëm shqiptar për Driton M. Kajtazin

Këtë mirënjohje drejtorit të ISEAL-it , Driton Kajtazit nga Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati, në një ceremoni rasti...

Heroi ynë Kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu, simboli i identitetit kombëtar shqiptar dhe shtetëror përkujtohet...

Nga Irfan Musmurati, Gjenevë 6 Maj 2018 Vëllezër dhe motra, mysafir dhe ju të gjithë pjesëmarrës të nderuar !   Kam nderin dhe privilegjin të ju përshëndes në...

Zgjedhja e Editorit

Në Arizonë të SHBA-ve film për luftën e Kosovës

Rina Hajra aktore, skenariste dhe producente e filmit “My Sekret War” (“Lufta ime e fshehtë”), është një vajzë e re shqiptare, e cila gjatë...

Në Panairin e “RÜGA 2018” edhe «Flexiprint GmbH»

Kjo firmë me pronare me pronare Adelina Rifati, inxhiniere e grafikës mori pjesë për herë të parë  në Panairin nga fusha e ekonomisë RÜGA...

Mbrëmje Humanitare

Pas ngjarjes së suksesshme humanitare në vitin 2016, shoqata "Vitia", për herë të dytë mori sfidën për të organizuar një mbrëmje kulturore me qëllim...

NË ZVICËR MBAHET TUBIM PËRKUJTIMOR PËR AGRON BAJRAMIN

Shkolla Shqiptare e Vallëzimit „Shota“ në Zvicër, më 6 prill 2018, në orën 19.00 në Hotel Zentrum Töss, Zürcherstrasse 106, 8406 Winterthur,  organizon tubim...

UNIA – Tetë vite diskriminim morën fund

Komunikatë për media e sindikatës Unia Bere, 21 mars 2018 Marrëveshja e re për Sigurimet Shoqërore me Kosovën Tetë vite diskriminim morën fund Në mbledhjen e sotme...

SHËRBIMET

  • Shërbimet dhe ofertat tona individuale
  • Ofertat tona për specialistë /
    institucione si dhe për mërgimtarë:
  • Të kuptuarit gjuhësor dhe kulturor
  • Puna e projektit me migrantët
  • Shërbime e oferta tjera të mundshme
  • Kostoja e shërbimeve
  • Llogaritjet